Нагадуємо, що крім паперу та канцтоварів ми також виготовляємо печатки, штампи, візитки та ремонтуємо офісні стільці!
Увага, ціни можуть змінюватися. Уточнюйте в менеджера!

Виграйте каву за допомогою паперу

Існує одна досить цікава задачка, яку можна розповісти своїм друзям і виграти пачку кави. А саме, посперечатися, що вони не зможуть зігнути аркуш паперу рівно навпіл більше 8 разів. Хоч на перший погляд здається, що завдання вирішується - достатньо взяти більший аркуш паперу, ніж був до цього. Однак і більш великий лист вийде зігнути лише 8 разів і не більше.

Якщо порахувати, то можна з'ясувати, що, якщо, звичайно, вдасться, при згинанні звичайного аркуша паперу товщиною 0,1 мм в 50 разів, висота «вежі» у нас вийде приблизно 113 млн. км. Якщо скласти ще раз, то висота вежі буде вже як відстань від Землі до Сонця.

Сюжет про складанні папери навіть потрапив в популярну програму «Руйнівники міфів». Провідні спробували скласти аркуш розміром з футбольне поле, але і тут у них нічого не вийшло - дійшли до 8 складань і все. Тільки з допомогою важкої техніки, ковзанки і автонавантажувача, їм вдалося довести кількість складань до 11-ти.

У популярних добірках, типу «А чи знаєте ви що...» або «Дивовижне поруч», цей факт - що от саме 8 разів скласти папір не можна - до цих пір можна знайти дуже в багатьох місцях, в Мережі і поза. Але факт це? Таку ж задачку розповіла викладач американської школярці Брітні Гэлливан (Britney Gallivan). В результаті розгадка «складеного аркуша» вилилася в самий справжній науковий проект...

У грудні 2001 року вона створила математичну теорію процесу подвійного складання. Тоді ж, добряче намучившись з різними предметами, вона сложила-таки листки золотої фольги вдвічі 12 разів, ніж посоромила свого викладача. Розгадка складання як це буває досить часто, лежала в самому формулюванні завдання. Всі, хто береться складати, роблять це повертаючи аркуш кожного разу, після чергового загину.

Брітні підійшла до питання по-іншому. Вона запропонувала спочатку скласти вздовж однієї сторони, зібравши якусь подобу гармошки, потім починати складати вздовж іншої сторони. Таким чином, вона обійшла головну проблему, що існувала до цього - зростання товщини в геометричній прогресії. У квітні 2005 року Брітні за своє досягнення була відзначена в прайм-тайм каналу CBS в передачі Numb3rs.

Тепер, знаючи секрет, ви, після того як гості вже будуть вам винні пачку кави, можете посперечатися з ними ще раз на одну пачку. Скажете, що ви зможете зігнути аркуш більше 8-ми разів.

Працює на OpenCart
ТОВ "ПАРІ ТЕТ РІВНЕ" © 2024