Правильно приготовлена кава повинна бути густою, міцною і ароматною. Вона здатна прогнати сон, підняти настрій. Для початку турку необхідно злегка підігріти — для цього обполосніть її окропом. Потім насипайте кави. Звичайна норма — 2 чайні ложки на 100 — 150 мл води. Тепер залийте каву окропом, причому, намагайтеся, щоб порошку не було на поверхні води. І не забувайте — для приготування кави повинна використовуватися чиста вода.
Тепер підігрійте воду, тільки не особливо швидко. Доведіть напій до кипіння, але не кип’ятіть. Як тільки піна підніметься до краю посуду, тут же зніміть напій з вогню. Трохи почекайте, щоб осіла гуща, і подавайте каву до столу. Прискорити процес осідання можна, якщо капнути зверху кілька крапель холодної і обов’язково кип’яченої води.
Якщо вам не хочеться возитися з попередніми кип’ятінням води, можна дещо змінити описаний процес приготування. Залийте в кавник холодну воду, доведіть до кипіння. Після цього зніміть з вогню, швидко додайте каву, перемішуючи до утворення густої пінки. Коли вона осяде, турку знову поставте на слабкий вогонь і доведіть до того моменту, коли пінка «задихає». Так можна повторити 3-4 рази, в результаті в кавовій пінці накопичується багато ароматичних і смакових речовин.
У Бразилії прийнятий дещо інший порядок. Спочатку мелену каву засинають на дно турки, потім заливають киплячою водою, перемішують і фільтрують в попередньо ошпареному окропом посуді. Є й досить незвичні варіанти приготування. Наприклад, фунт (0,45 кг) кави середнього помолу занурюють у кварту (0,95 л) холодної води на добу. Потім екстракт фільтрують. Для приготування кавового напою холодний екстракт потрібно змішати з холодною водою.
Спробуйте так само східний спосіб. Для цього буде потрібно невелика конічна каструлька з довгою ручкою, так звана джезва. Для цього способу потрібна кава тонкого помелу. У джезву покладіть цукор і каву, залийте водою і повільно нагрівайте на слабкому вогні. Як тільки підніметься піна, джезву відразу зніміть з вогню, стежачи за тим, щоб на поверхні кави зберігся шар піни.
Кава повинна кипіти деякий час, всередині джезви, прикритий, піною, немов кришкою. Процес нагрівання повторіть 2-3 рази. Можливий і другий варіант. Покладіть в джезву цукор, залийте холодну воду і доведіть до кипіння. Потім джезву з закипілою водою зніміть з вогню і засипте в неї каву, швидко помішуючи ложкою. Повинна піднятися густа піна. Після того як піна злегка осяде, посудину знову поставте на слабкий вогонь. Після декількох підігрівання напій буде готовий.